Mārupes jauniešu portāls logo
DARBS un
UZŅĒMĒJDARBĪBA
IZGLĪTĪBA un
KARJERA
JAUNATNES
POLITIKA
PROJEKTI NOTIKUMI RUNĀ
JAUNIEŠI
AWARD Mārupes novada
Jauniešu Dome
NODERĪGI Ghetto Games Mārupē

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina uz EKSKURSIJĀM IZSTĀDĒ "POPULĀRĀ KULTŪRA 19. UN 20. GADSIMTA MIJĀ LATVIJĀ"

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina uz EKSKURSIJĀM IZSTĀDĒ "POPULĀRĀ KULTŪRA 19. UN 20. GADSIMTA MIJĀ LATVIJĀ" - Mārupes jauniešu portāls

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Janvārī un februārī Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina iejusties 19./20. gadsimta mijas noskaņās un apmeklēt ekskursijas izstādē "Pēcskaņas. Populārā kultūra 19. un 20. gadsimta mijā Latvijā", LNB izstāžu zālē (1. stāvā). Dalība bez maksas.

Darba dienu vakaros un sestdienās notiks bezmaksas ekskursijas izstādes veidotāju – literatūrzinātnieces Evas Eglājas-Kristsones un mākslas zinātnieces, kuratores Līgas Lindenbaumas vadībā. Tās sniegs ieskatu izstādes tapšanā un komentēs plašāk ekspozīcijā skatāmos priekšmetus.

Ekskursijas izstādē notiks: pirmdien, 23. janvārī, plkst. 18.30; sestdien, 28. janvārī, plkst. 14.00; trešdien, 8. februārī, plkst. 18.30 un sestdien, 18. februārī, plkst. 14.00.

Ekskursijām iespējams pieteikties ŠEIT.

Izstāde "Pēcskaņas. Populārā kultūra 19. un 20. gadsimta mijā Latvijā" aplūko populārās kultūras iezīmes modernizācijas laikmetā tā dēvētajā fin de siècle periodā. Ekspozīcija iezīmē šī perioda masu patēriņa preces, notikumus, modi, populāro literatūru, lielus un plašām sabiedrības masām paredzētus kultūras un izklaides produktus un pasākumus ar materiālās kultūras palīdzību un konkrētiem priekšmetiem. Izstāde atklāj 19. un 20. gadsimta miju Latvijā kā laiku, kurā norisinās modernās, emancipētās sabiedrības veidošanās.

Izstādē skatāmi priekšmeti no LNB, Rakstniecības un mūzikas muzejs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Latvijas Fotogrāfijas muzeja, Valmieras Novadpētniecības muzeja, Eduarda Treimaņa-Zvārguļa ģimenes un citām privātām kolekcijām.

Izstāde "Pēcskaņas. Populārā kultūra 19. un 20. gadsimta mijā Latvijā" Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva izstāžu zālē skatāma līdz 20. februārim. Ieeja izstādē un dalība ekskursijās un citos tematiskajos pasākumos ir bez maksas.

 

Papildu informācija: 
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv

Atpakaļ