Mārupes jauniešu portāls logo
DARBS un
UZŅĒMĒJDARBĪBA
IZGLĪTĪBA un
KARJERA
JAUNATNES
POLITIKA
PROJEKTI NOTIKUMI RUNĀ
JAUNIEŠI
AWARD Mārupes novada
Jauniešu Dome
NODERĪGI Ghetto Games Mārupē

Jaunieši aicināti piedalīties eseju konkursā par Baltijas ceļu

Jaunieši aicināti piedalīties eseju konkursā par Baltijas ceļu - Mārupes jauniešu portāls

Šogad svinēsim Baltijas ceļa 25.gadadienu - ir pagājis ceturtdaļgadsimts, kopš 1989.gada 23.augustā divi miljoni baltiešu, apliecinot savas alkas pēc brīvības, pašnoteikšanās un demokrātijas, izveidoja 600 km garu ķēdi, kas savienoja trīs Baltijas galvaspilsētas. Baltijas valstu parlamentu sadarbības organizācija Baltijas Asambleja (BA) aicina jauniešus, piedaloties eseju konkursā, iedziļināties tā laika vēsturiskajos notikumos no šodienas perspektīvas un paust savas pārdomas un sajūtas, uzsver BA viceprezidents Raimonds Vējonis.

Vidusskolu un ģimnāziju 10.-12.klašu skolēni no visām trim Baltijas valstīm aicināti iesūtīt eseju par konkursa tēmu "Ko man nozīmē Baltijas ceļš".

Trīs labāko darbu autoriem no katras Baltijas valsts būs iespēja piedalīties BA 33.sesijā, kas notiks šī gada 23. un 24.oktobrī Tallinā, Igaunijā.

Jaunieši aicināti iesūtīt esejas līdz šī gada 31.martam, norādot savu vārdu un uzvārdu, uz e-pastu BAesejukonkurss@saeima.lv vai pa pastu uz adresi - Baltijas Asamblejas Latvijas delegācija, M.Trokšņu iela 2, Rīga, LV-1811.

Darbus katrā klašu grupā BA Latvijas delegācija vērtēs atsevišķi. Katrā grupā divi labākie darbi tiks izvirzīti otrajai kārtai, kurus vērtēs BA Prezidijs.

Ar konkursa nolikumu un BA viceprezidenta Raimonda Vējoņa aicinājumu var iepazīties šeit: http://saeima.lv/prese/BA_eseju_konkurss.pdf

Konkursa mērķis ir motivēt jauniešus aktīvi līdzdarboties Latvijas un pasaules politiskajos, ekonomikas un sociālajos procesos, veicināt interesi par Baltijas valstu sadarbību, kopīgajām vērtībām, kultūras mantojumu un reģiona attīstību.

Eseju konkursu organizē Latvijas Republikas Saeima un Baltijas Asambleja.

Informācija par BA:

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu sadarbības organizācija, kas dibināta ar mērķi koordinēt Baltijas valstu sadarbību parlamentārā līmenī, diskutēt par jautājumiem un projektiem, kas kopīgi visām trim reģiona valstīm, kā arī, lai paustu kopēju nostāju par politiskiem, ekonomiskiem, sociāliem un kultūras jautājumiem Eiropas Savienības un starptautiskā līmenī. BA veido nacionālās delegācijas - 12 līdz 20 deputāti no katra Baltijas valstu parlamenta.

 

Papildu informācija:

Saeimas Preses dienests

Tālr.: 67087218,

mob.: 26136160

E-pasts: prese@saeima.lv

Atpakaļ

Nav komentāru

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru, Jums jābūt reģistrētam lietotājam