Mārupes jauniešu portāls logo
DARBS un
UZŅĒMĒJDARBĪBA
IZGLĪTĪBA un
KARJERA
JAUNATNES
POLITIKA
PROJEKTI NOTIKUMI RUNĀ
JAUNIEŠI
AWARD Mārupes novada
Jauniešu Dome
NODERĪGI Ghetto Games Mārupē

Konkursā „Latvijas Maksimālisti” saņemti vairāk nekā 240 pieteikumi; pieteikšanās pagarināta līdz 15.februārim

Konkursā „Latvijas Maksimālisti” saņemti vairāk nekā 240 pieteikumi; pieteikšanās pagarināta līdz 15.februārim - Mārupes jauniešu portāls

Ņemot vērā ļoti lielu skolēnu aktivitātes pieaugumu konkursa noslēguma posmā, „Latvijas Maksimālisti” pieteikumu iesniegšana tiek pagarināta līdz šī gada 15.februārim. Šobrīd ir saņemti jau vairāk nekā 240 skolēnu video pieteikumi un visaktīvāk pārstāvētās kategorijas ir sports un veselība, māksla, mūzika un speckategorija 5.- 6. klašu skolēniem.

 

Konkursa organizatori aicina ikvienu Latvijas skolēnu, kas mācās 7.-12.klasē vai ir 1.-3. kursu profesionālās vidusskolas audzēknis, parādīt savu talantu un pieteikties kādā no piecām konkursa kategorijām – eksaktās zinātnes, humanitārās zinātnes, mūzika, māksla, sports un veselība. Savukārt skolēni, kas mācās no 5. – 6.klasei, tiek aicināti sagatavot video pieteikumu „Mans iedvesmas stāsts latviešiem”. Pieteikšanās konkursam notiek mājaslapā www.maksimalisti.lv.

 

Konkurss „Latvijas Maksimālisti” ir unikāla iespēja talantīgākajiem un spējīgākajiem jauniešiem saņemt nozīmīgas stipendijas savu talantu un prasmju attīstībai. Kopējais „Maxima” stipendiju fonds ir 30 000 eiro un stipendijas saņems 50 skolēni. Pirmās vietas ieguvēji katrā kategorijā saņems 1500 eiro stipendiju, otrās vietas ieguvēji - 1000 eiro stipendiju un trešās vietas ieguvēji - 500 eiro stipendiju, savukārt 35 skolēni (septiņi katrā kategorijā) saņems 400 eiro stipendiju. Savukārt konkursa speckategorijas uzvarētāji – desmit 5. līdz 6.klašu skolēni – saņems planšetdatorus, kas noderēs zinību apgūšanai skolā un ārpus tās.

 

„Esam ļoti gandarīti, ka ar konkursu „Latvijas Maksimālisti” esam aizrāvuši visu Latviju par ko liecina tas, ka vienlīdz daudz pieteikumu ir no visiem Latvijas reģioniem, taču aicinām sasparoties arī Zemgales reģiona skolēnus, jo no šī reģiona saņemts salīdzinoši mazāk pieteikumu. Mēs ticam, ka arī Zemgalē ir daudz talantīgu skolēnu. Mēs priecājamies par ikvienu saņemto konkursa pieteikumu un esam patiesi iedvesmoti, cik Latvijā ir daudz talantīgu un spēcīgu jauniešu,” konkursa norisi komentē Jānis Beseris, „Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs.

 

Pieteikumus pēc stingriem kritērijiem izvērtē profesionāla žūrija, kas ir Latvijā atpazīstamas un augstus sasniegumus guvušas personības - Pauls Irbins, bērnu zinātnes centru izveidotājs, vienīgais Latvijas kandidāts lidojumam uz Marsu, Raimonds Elbakjans, ielu kultūras un sporta kustības „Ghetto Games” izveidotājs, Aļona Bauska, modes zīmola „QooQoo” radītāja un īpašniece, grupas „Musiqq” līderi Emīls Balceris un Marats Ogļezņevs, Martins Dukurs, pasaulē godalgots Latvijas skeletonists, apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

 

Konkursa mājaslapā www.maksimalisti.lv sadaļā „Mēneša labākie” ir apskatāmi pašreizēji konkursa līderi, kas pieteikumus ir iesnieguši laika posmā oktobris – novembris. Konkursa žūrija aktīvi strādā un vērtē arī jaunākos iesniegtos pieteikumus.

 

„Ar katru mēnesi pieteikumu vērtēšana kļūst aizvien komplicētāka, jo tiek saņemti aizvien kvalitatīvāki un iedvesmojošāki skolēnu konkursa pieteikumi. Žūrijai darbs nav viegls, jo Latvijā patiešām ir ļoti talantīgi un spēcīgi jaunieši, kas iedvesmo arī mūs – konkursa žūriju. Pieteikumus vērtējam ar lielu atbildības sajūtu, jo zinām, ka daudziem skolēniem Maxima stipendijas saņemšana var būt nozīmīgs pagrieziena punkts. Lai izdodas attīstīt savu talantu gan tiem, kuru pieteikumus jau esam saņēmuši, gan tiem, kuri vēl tikai gatavojas iesniegt savu pieteikumu,” konkursa norisi komentē žūrijas pārstāvis Pauls Irbins.

 

Konkursa organizatori atgādina, ka balsojums par labākajiem notiek arī internetā, kad ikviens var nobalsot par savu favorītu. Līdzcilvēku atbalsts ir īpaši būtisks, lai jaunieši sasniegtu augstus mērķus, tāpēc aicinām vecākus, pedagogus, neformālās izglītības pārstāvjus un citus viedokļa līderus motivēt skolēnus piedalīties konkursā.

 

Plašāka informācija ar detalizētu konkursa nolikumu, kā arī nepieciešamo dokumentu sarakstu, lai pieteiktos konkursam pieejama mājas lapā www.maksimalisti.lv. Papildu informāciju par stipendiju konkursu var iegūt, rakstot uz e-pastu latvijasmaksimalisti@maksimalisti.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 67844490.

 

Papildinformācija medijiem:
Liene Kindzule
Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
SIA „Alpha Baltic”
T: 29355941
E-pasts: liene.kindzule@alphabaltic.lv

Atpakaļ