Mārupes jauniešu portāls logo
DARBS un
UZŅĒMĒJDARBĪBA
IZGLĪTĪBA un
KARJERA
JAUNATNES
POLITIKA
PROJEKTI NOTIKUMI RUNĀ
JAUNIEŠI
AWARD Mārupes novada
Jauniešu Dome
NODERĪGI Ghetto Games Mārupē

Mārupē ierīkoti pieci jauni ielu vingrošanas laukumi

Mārupē ierīkoti pieci jauni ielu vingrošanas laukumi - Mārupes jauniešu portāls

Mārupes novada pašvaldība ir viena no pašvaldībām, kas var lepoties ar iedzīvotāju skaita pieaugumu, taču tas uzliek par pienākumu domāt, kādas brīvā laika pavadīšanas iespējas saviem iedzīvotājiem piedāvāt.  

Piemērotas un ērtas dzīvestelpas izveide ir jautājums, kam pašvaldība katru gadu tērē noteiktus finanšu līdzekļus. Pagājušajā gadā Mārupē, Konrādu ielā tika ierīkots skvērs, kuru tagad ar prieku apmeklē dažāda vecuma bērni un jaunieši. Vasarā pašvaldība labiekārtoja skeitparku Jaunmārupē, izbūvējot jaunu basketbola laukumu un uzstādot papildus āra trenažierus.

Dažādojot brīvā laika pavadīšanas iespējas un akcentējot āra sporta nodarbību nepieciešamību, septembra beigās Dome ierīkojusi piecus jaunus ielu vingrošanas laukumus visos Mārupes novada ciemos – Skultē – Skultes ielā 20, Jaunmārupē  - Mazcenu alejā 3/1 (pie skeitparka), Mārupē –  Dreimaņu ielā 12, Tīrainē – Tīraines dārzos-6 (pie BMX aktīvās atpūtas laukuma) un Viršu ielā 20.

Ielu vingrošanas laukumos ir uzstādīti vairāki dažādas konstrukcijas vingrošanas rīki – līdztekas, zviedru sienas, pumpēšanās stieņi, vēderpreses soliņi, horizontālās trepes.  Šeit trenēties varēs dažāda vecuma un fiziskās sagatavotības jaunieši, jo vingrošanai, ko pasaulē dēvē par kalistēniku (calisthenics), ir raksturīgs tas, ka akcents likts ne tik daudz uz tehniku un sarežģītām kombinācijām, cik uz spēka un izturības vingrinājumiem. Un tie, protams, ir nemitīgi attīstāmi.

Mārupes novada Domes Jaunatnes lietus speciāliste Jolanta Grosberga-Gernere uzskata, ka pašvaldībai ir jādomā ne tikai par izglītības sistēmas pilnveidošanu, bet arī par bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespēju paplašināšanu. Viņa ir pārliecināta par šādu vingrošanas laukumu ierīkošanas pozitīvajiem aspektiem: „ Mūsu mazie bērni ātri kļūst lieli un tad vecāku prātus nodarbina jautājums, ko manam pusaudzim iesākt no mācībām brīvajā laikā. Mūsu mērķis ir ieinteresēt jauniešus nodarboties ar sportu, lai lauztu statistiku, kas rāda, ka tikai 30% no bērniem u jauniešiem vismaz 60 minūtes dienā pavada sportiskās aktivitātēs. Latvijā arvien vairāk jauniešu nodarbojas ar ielu vingrošanu. Tas ir mūsdienīgs sporta veids un  lieliska iespēja, kā pilnveidot un nostiprināt savu muskulatūru un attīstīt fizisko spēku. Turklāt, ielu vingrošana ir arī ļoti demokrātisks sporta veids, jo neprasa lielus materiālus ieguldījumus, tikai apņemšanos un mērķtiecību izmēģināt ko jaunu.”

 

Sagatavoja Uva Bērziņa,
Mārupes novada Domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Atpakaļ

Nav komentāru

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru, Jums jābūt reģistrētam lietotājam