Mārupes jauniešu portāls logo
DARBS un
UZŅĒMĒJDARBĪBA
IZGLĪTĪBA un
KARJERA
JAUNATNES
POLITIKA
PROJEKTI NOTIKUMI RUNĀ
JAUNIEŠI
AWARD Mārupes novada
Jauniešu Dome
NODERĪGI Ghetto Games Mārupē

Organizē konferenci par jauniešu atkarību no narkotikām

Organizē konferenci par jauniešu atkarību no narkotikām - Mārupes jauniešu portāls

16.decembrī jauniešu centrā "Kaņieris" biedrība "Neatkarība Balt" sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi organizē konferenci "Narkotiku atkarība jauniešu vidū - pagātne vai realitāte?", kuras mērķis ir aktualizēt jautājumu par narkotisko un citu atkarību izraisošo vielu lietošanu jauniešu vidū, uzzināt par nevalstisko organizāciju (NVO) īstenotajiem pasākumiem un piedāvātajiem pakalpojumiem jautājuma risināšanā, kā arī veidot sadarbību turpmāku kopīgu pasākumu un projektu īstenošanā.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja pasākuma koordinatore Linda Kalniņa, informatīvajā daļā par narkotiku izplatību Latvijā 2013.-2015.gadā pastāstīs Atkarību profilakses centra pārstāvis, par izglītojošiem un informatīviem profilakses pasākumiem jauniešu auditorijai informēs biedrība "Papardes zieds". Par to, kā atpazīt narkotisko vielu lietotāju, klātesošos informēs biedrības "Neatkarība Balt" rehabilitācijas centra vadītājs, ielu darbinieks un bijušais atkarīgais Pāvels Dubovskis.

 

"Līdz ar atkarības veidošanos nostiprinās jaunieša noliegums un ilūzija, ka jebkurā brīdī tas ir spējīgs pārtraukt lietot narkotikas. Iespējamie vecāku un citu pieaugušo aizrādījumi vai jautājumi par uzvedības izmaiņām var tikt uztverti kā uzbrukums, pasliktinot savstarpējās attiecības un uzticēšanos. Savlaicīga vēršanās pēc palīdzības un tuvinieku atbalsts ir tikai pirmie soļi, lai atbrīvotos no narkotisko vielu atkarības, tomēr tas ir iespējams. Būtiskākais, ka narkotiku lietošanas pazīmes tiek pamanītas savlaicīgi," norādīja Dubovskis.

 

Konferences dalībniekiem būs iespēja klātienē noskaidrot sev interesējošos jautājumus un iesaistīties domu apmaiņā par narkotiku atkarību jauniešu vidū. Par NVO un pašvaldību sadarbību narkotiku lietošanas profilaksē un personu rehabilitācijā informēs biedrības ''Neatkarība Balt" valdes locekle Kristiāna Vahruševa.

 

Pasākumā aicināti piedalīties pašvaldību atbildīgie darbinieki (jaunatnes darbinieki, sociālie dienesti, pašvaldības policija, pedagogi), NVO pārstāvji, atbildīgie valsts pārvaldes institūciju darbinieki, vecāki un jaunieši, kuri var pieteikt dalību pasākumā, aizpildot pieteikumu tiešsaistē: ejuz.lv/narkotikuatkariba.

 

Pasākumu organizē biedrība "Neatkarībā Balt" sadarbībā ar biedrību "Latvijas Jaunatnes padome", projekta ''Biedrības "Neatkarība Balt" darbības attīstība atkarīgo un līdzatkarīgo personu dzīves kvalitātes uzlabošanā Latvijā" ietvaros, ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

 

Pasākums notiks no plkst.10 līdz 13.

Atpakaļ