Mārupes jauniešu portāls logo
DARBS un
UZŅĒMĒJDARBĪBA
IZGLĪTĪBA un
KARJERA
JAUNATNES
POLITIKA
PROJEKTI NOTIKUMI RUNĀ
JAUNIEŠI
AWARD Mārupes novada
Jauniešu Dome
NODERĪGI Ghetto Games Mārupē

Pasaules uguns skulptūru čempionāts Rīgā – jau šonedēļ!

Pasaules uguns skulptūru čempionāts Rīgā – jau šonedēļ! - Mārupes jauniešu portāls

Visas trīs dienas no 12.00 līdz 18.00 īpašā jurtā visi aicināti piedalīties arī sveču liešanas un mazo uguns skulptūru darbnīcās, kur no šķilām un salmiem veidosim telpiskas skulptūriņas.

Pēdējā čempionāta dienā, 18. janvārī no plkst. 16.30 ugunsskulptūras ik pēc 8 minūtēm pakāpeniski tiks aizdegtas.

Čempionāta pasākumu apmeklējums ir bezmaksas. (NB. Čempionāta uguns skulptūru aizdegšanas ceremonija 18. janvārī sāksies plkst. 16.30, nevis plkst. 19.30 kā dažos avotos minēts agrāk!)

Čempionāta fināla atklāšanā un noslēgumā uzstāsies pašmāju mākslinieki – ritma grupa «Pulsa Efekts» un uguns žonglieri «Fire Spirit». Ugunsskulptūru degšanas laikā spēlēs igauņu bundzinieku grupa «Viljandi Drumlab», izmantojot arī vienu no pasaules lielākajām bungām. Finālā, pēc žūrijas apspriešanās, tiks paziņots pasaules čempions uguns skulptūru veidošanā.

Pasaules uguns skulptūru čempionāts ir daļa no daudzveidīgajiem no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumiem. 18. janvāra vakarā no plkst. 18.00 11. novembra krastmalā notiks gandrīz stundu gara gaismas parāde, ko veidos neatkarīgā producentu grupa «Helmnot». Gājienā piedalīsies majestātiskas, līdz pat 6 m augstas gaismas figūras, kas veiks karnevālisku gājienu pa visu krastmalu.

Pl. 19.00 parādei sekos muzikāls gaismas uzvedums «Gaismas stāsts»; mūziku īpaši šim uzvedumam komponējis Jānis Lūsēns, savukārt gaismu horeogrāfiju veidojušas labākās Latvijas gaismas mākslinieku radošās un tehniskās grupas. Uzvedums būs tēlains stāsts par dabu, kultūru un cilvēku.

Šoreiz uzvedums aptvers plašu teritoriju starp Dzelzceļa un Vanšu tiltiem, būs labi vērojams gan no 11. novembra krastmalas līdz pat 13. janvāra ielai, gan Akmens un Vanšu tilta.

Plašāk par Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumiem www.riga2014.org.

Atpakaļ