Mārupes jauniešu portāls logo
DARBS un
UZŅĒMĒJDARBĪBA
IZGLĪTĪBA un
KARJERA
JAUNATNES
POLITIKA
PROJEKTI NOTIKUMI RUNĀ
JAUNIEŠI
AWARD Mārupes novada
Jauniešu Dome
NODERĪGI Ghetto Games Mārupē

RTU aicina izstādē skolēnus aizraujošā veidā apgūt matemātiku

RTU aicina izstādē skolēnus aizraujošā veidā apgūt matemātiku - Mārupes jauniešu portāls

Ceturtdien, 13.februārī, plkst. 14 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina centrā, Rīgā, Āzenes ielā 18, tiks atklāta izstāde "Praktiskā matemātika", kurā apmeklētājiem būs iespēja eksponātus ne tikai apskatīt, bet arī aptaustīt un darbināt, apgūstot pasaules senāko zinātni jautrā un aizraujošā veidā.

Izstādē lielos un mazos iepriecinās dažādi eksperimenti un spēles. Liekot puzles, pūšot ziepju burbuļus, ceļot tiltus, asinot prātu kauliņu spēlēs un pētot, cik ātri ripo lodītes, ikviens izstādes apmeklētājs varēs labāk izprast matemātikas klātbūtni ikdienā. Izstādes gidu lomā iejutīsies RTU studenti, apmeklētājiem stāstot un rādot, kādi matemātikas likumi ir izstādes eksponātu darbības pamatā. Atklāt matemātikas brīnumu visaizraujošāk būs skolēniem no 12 līdz 18 gadu vecumam, taču izstādē laipni gaidīti visi interesenti.

"Man ir prieks, ka šī izstāde notiek RTU, jo prasme izmantot matemātikas zināšanas ir ļoti svarīga visu mūsu universitātes gatavoto profesiju speciālistiem. Izstādes autoriem ir izdevies rotaļīgi un viegli parādīt likumsakarības, sasaistot skolas grāmatu teoriju un ikdienas dzīvi. Ceru, ka izstādes apmeklējums iedvesmos bērnus, jauniešus, viņu vecākus un skolotājus būt radošiem un kliedēs stereotipus par matemātiku kā garlaicīgu zinātni," saka RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis.

RTU un Gētes institūts Rīgā izstādi rīko sadarbībā ar organizāciju "Mathematikum" Gīsenē (Vācijā). Tas ir pasaulē pirmais matemātikas muzejs, kurā apmeklētāji ir aktīvi izstāžu līdzdalībnieki. Rīgā apskatāma tikai daļa no 160 Gīsenes muzeja eksponātiem, kas piesaistījuši vislielāko publikas uzmanību. Projektu finansē Vācijas Ārlietu ministrija.

Izstāde apmeklētajiem būs atvērta līdz 8.martam katru dienu no plkst. 10 līdz 18, izņemot svētdienas. Skolu klasēm lūgums obligāti pieteikties iepriekš, zvanot pa tālr. 67508200 vai rakstot e-pastu uz sandra.saida-saina@riga.goethe.org.

Aptuvenais izstādes apmeklējuma laiks vienai grupai ir stunda.

Ieeja ir bezmaksas.

Papildu informācija:

Sandra Saida-Šaina

Gētes institūts Rīgā

Tālr. 67508200

E-pasts: sandra.saida-saina@riga.goethe.org

RTU Informācijas centrs

E-pasts: infocentrs@rtu.lv

Atpakaļ