Mārupes jauniešu portāls logo
DARBS un
UZŅĒMĒJDARBĪBA
IZGLĪTĪBA un
KARJERA
JAUNATNES
POLITIKA
PROJEKTI NOTIKUMI RUNĀ
JAUNIEŠI
AWARD Mārupes novada
Jauniešu Dome
NODERĪGI Ghetto Games Mārupē

Starptautiska laikmetīgās mākslas triennāle jauniešiem "Eksperimenta!"

Starptautiska laikmetīgās mākslas triennāle jauniešiem "Eksperimenta!" - Mārupes jauniešu portāls

Gatavojoties dalībai Starptautiskā laikmetīgās mākslas triennālē jauniešiem "Eksperimenta!" ar nosaukumu "Māksla un zinātne", februārī visā Latvijā norisināsies radošās darbnīcas, kuras jauniešiem palīdzēs rast iedvesmu un idejas.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika nākamās darbnīcas notiks 14.februārī no plkst.12 līdz plkst.15 Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā, 21.februārī no plkst.12 līdz plkst.15 Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā un 28.februārī no plkst.15 līdz plkst.18 Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā.

Pirmā radošā darbnīca aizvadīta 31.janvārī Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā.

Radošajās darbnīcās tiks prezentēta laikmetīgās mākslas triennāles "Eksperimenta!" Latvijas ekspozīcijas tēma "Robežas un robežsituācijas", notiks dažādi iedvesmojoši fizikas eksperimenti, kas palīdzēs ideju izstrādē, kā arī jaunieši varēs uzzināt visu par nosacījumiem dalībai izstādē Tallinā. Darbnīcas organizē LNKC sadarbībā ar mākslinieku Artūru Arni, kā arī Kārli Kravi, Mārtiņu Gulbi un citiem jaunajiem fiziķiem no "Latvenergo" izglītības projekta "Fizmix".

Piedalīšanās radošajās darbnīcās ir nosacījums dalībai "Eksperimenta!" mākslas darbu ideju konkursā. Piesakoties darbnīcās, dalībniekiem jābūt gataviem iesniegt mākslas darbu idejas "Eksperimenta!" atlases konkursam un veiksmīgas atlases gadījumā - laikā no 2014.gada aprīļa līdz augustam - izveidot mākslas darbu.

Starptautiskā laikmetīgās mākslas triennāle jauniešiem "Eksperimenta!" ir vērienīgs mākslas pasākums jauniešiem, kas notiks Tallinā 2014.gada oktobrī un novembrī, noslēdzoties ar lielu starptautisku laikmetīgās mākslas izstādi jauniešiem vecumā no 14 līdz 19 gadiem.

"Eksperimenta!" iecerēta kā platforma, atspēriena punkts jaunām idejām un eksperimentiem laikmetīgās mākslas laukā - "mazā Venēcijas biennāle" jauniešiem. Šobrīd savu dalību biennālē apstiprinājušas 11 valstis, un katra valsts šajā izstādē piedalās ar savu nacionālo ekspozīciju.

Atpakaļ